Dějiny objektu

Prehistorie : cca 1956 - 1979

Počátky tábora sahají do 50. let, kdy zde Ústecká sklárna vybudovala pro děti svých zaměstnanců stanový tábor s polní kuchyní.

Od roku 1963 se vařilo v maringotce  a v roce 1969 Ústecká sklárna vybudovala zděnou kuchyni a střechu nad plochou jídelny. Později získala jídelna opláštění - nejprve plechové, později zděné - které chránilo táborníky před nepřízní počasí.

V roce 1970 nahradily stany chatky typu Inovec a cca v roce 1974 přibyly i tehdy luxusní chatky Monti.

A na závěr této kapitoly - malá perlička pro pamětníky i součastníky - důkaz , proč se rekreantské sekci dodnes říká „ve švestkách“.

Historie : 1979 - 1994

V roce 1979 jsme vstoupili do historie tábora my - manželé Matouškovi. Pracovali jsme pro Sklárnu jako hlavní vedoucí tábora a jeho zástupce. Sklárna posílala děti, my jsme si vybudovali okruh vedoucích a zajišťovali programový i organizační chod tábora.

V roce 1987 a 1988 se Sklárna rozhodla pro výměnu chatek Inovec za modernější a prostornější chatky MDU. Přestavba probíhala podle našeho návrhu, ve kterém byl velký a trochu nehostinný prostor rozčleněn na dvě menší sekce. Výstavbu realizovali z větší části „naši vedoucí“, kteří trávili ve Mšeně své víkendy, aby pro děti vybudovali hezčí prostředí. 

Současnost: 1994 - dnešek

V roce 1994 nám Ústecká sklárna nabídla pronájem objektu. Vyběhali jsme si všechna potřebná povolení, revize a živnostenský list a začali jsme „podnikat“. Později jsme objekt odkoupili.

Rozšířili jsme sezónu od května do září a nabídli objekt pro pořádání skupinových akcí ( školní výlety, školy v přírodě, sportovní soustředění, táborové pobyty jiných organizací, teambuildingové akce, adaptační pobyty ), rodinné rekreace i individuální turistické ubytování.

Abychom vyhověli aktuálním požadavkům, pustili jsme se do rekonstrukce areálu. Přebudovali jsme umývárny - objekt, opláštěný vlnitým plechem jsme obezdili, koryta jsme vyměnili za umývadla, přidali jsme samostatné sprchové boxy. Proměnou musela projít i kuchyně - stavební úpravy i dovybavení. Došlo i na jídelnu, kde pás průmyslových oken nahradila okna klasická a interiér zútulnily koberce a výzdoba.

Dalším vylepšením pro klienty byla klubovna s občerstvením, zděný gril s udírnou, posezení pod pergolou a zděné ohniště.

Všechny úpravy jsme prováděli vlastnotučně, za vydatného přispění kamarádů a vedoucích. Patří jim za to náš veliký dík.

 


 

 

 

Přidat komentář