Dějiny programu

Historie výstavby je možná zajímavá pro rodiče, zcela jistě pro účastníky tábora, ale děti hlavně zajímá, co je na táboře čeká a jak se budou bavit.

Po celou dobu našeho působení připravujeme celotáborové etapové hry (= CETEH) - tedy téma, které provází táborový pobyt. Záměrně se vyhýbáme „filmovým“ námětům, jako je Harry Potter, Piráti z Karibiku apod., kterých je plný internet a hledáme vlastní témata. 

Stejně jako podoba areálu i podoba programu prošla svým vývojem. Od her, které byly volně svázané příběhem (Potrhlé království), postavou ( Bílá paní Světivina, duch nedalekého hradu Kokořína) nebo maskotem ( osmihlavý drak Servác - jeho každá hlava měla pro děti úkol, Ajbich Jajásek - maňásek, který seznamoval na nástupu s programem dne) až k sofistikovanějšímu dalšímu hrám, kdy má každý den své téma. Na večerním nástupu se děti dozvědí něco zajímavého k danému tématu a hry dalšího dne jsou na dané téma přímo navázané - Urzon a jeho kamarádi v ZOO, o hře se zmínil   Mělnický deníkŠamani z pralesa - reportáž byla i v televizi , Cesta kolem světa, Vzpoura na Olympu, Robinson Crusoe,... Podobu některých programů se vám přiblíží "Hry minulých let".

Ke hrám vytváříme vlastní diplomy pro vítěze a závěrečný diplom pro všechny.

Kromě toho mají děti své oblíbené hry. Např. 1. turnus by určitě nepřežil bez Pirátů. Stálice programu jsou koupání, diskotéky, táborák.

V posledních letech jsme zavedli i táborová trika. Oddíly si zvolí „svoji“ barvu a vyzdobí si je podle navržené techniky. A že jsme jich už pár vystřídali. Od klasické batiky přes batiku z mikrovlnky a Savování až k barvám za studena, kdy jsme ke zdobení použili vrapování nebo lepící pásku.

 

 

 

Přidat komentář